Jak ostrzegać szefa?

Petent ostrzega szefa tylko w dwóch wypadkach: wtedy, kiedy grozi mu coś ze strony szefa, oraz wtedy, kiedy ostrzeżenie szefa może go uwolnić od groźby nie ze strony szefa. Żyjąc w stanie nieustannego ostrzegania, szef niełatwo reaguje na ostrzeżenia petentów, toteż dopiero wtedy, kiedy petentowi uda się przekonać go, że on sam jest zagrożony, istnieje szansa poważnego potraktowania ostrzeżenia przez szefa. Jak praktycznie ostrzegać szefa wprowadzając go w stan zagrożenia, ilustrujemy poniżej na kilku przykładach.
SYTUACJA 1 Szef romansuje z żoną petenta. Ostrzeżenie: Petent wysyła do szefa anonim, w którym ostrzega go, że osobą, z którą szef romansuje, interesuje się, w tych samych co i on celach przełożony szefa. ANALIZA OSTRZEŻENIA Petent jako mąż ma prawo wystąpić wprost. Cóż jednak dobrego może przynieść petentowi takie ostrzeżenie wprost, skoro szef zazwyczaj orientuje się, z czyją żoną ma romans, oraz zdaje sobie sprawę, że mąż na  ogół sobie takiego romansu nie życzy? W tej sytuacji petent rezygnuje ze swojego prawa wystąpienia wprost sam, pozostając w cieniu całej tej sprawy, zmusza szefa do dokonania męskiego wyboru: żona petenta albo przełożony.

Witam, mam na imię Adela, znajdujesz się na blogu poświęconym edukacji i rozwojowi. Bardzo serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów, mam nadzieję, że dowiesz się tutaj czegoś ciekawego 🙂