O mnie

Witam Cię na blogu Mały Obywatel!

Kim jestem i skąd pomysł na blog o prawach dziecka?

Jestem radcą prawnym, ale też pracownikiem samorządowym, mamą, żoną, córką, siostrą i przyjaciółką. Każdego dnia, prywatnie i zawodowo spotykam rodziców, którzy pragnąc jak najlepiej dla swoich pociech nie potrafią odnaleźć się w zawiłościach prawnych, a tym samym nie mają pewności czy podejmowane przez nich decyzje w pełni zabezpieczają interes  ich dziecka, a także jakie będą tego konsekwencje. Dlatego właśnie prowadzę ten blog.

Chcę jako rodzic i radca prawny pomagać innym rodzicom w dokonywaniu świadomych wyborów. I nie mam tu na myśli  dziecka tylko w ujęciu prawa rodzinnego.

Na blogu tym poruszane są również kwestie praw dziecka w aspekcie m.in.  prawa medycznego, karnego, cywilnego, pracy. Bo w końcu jak powiedział kiedyś Janusz Korczak „nie ma dzieci są ludzie”, a każdy, dorosły był kiedyś również dzieckiem. Zatem Rodzicu, będę szczęśliwa, jeśli mój blog będzie dla Ciebie źródłem informacji, które przyczynią się do rozwiązania „rodzicielskich” dylematów.

Prywatnie o mnie:

Nazywam się Anna Mochniej, urodziłam się i mieszkam w Lublinie. W 2007 r. ukończyłam prawo na UMCS w Lublinie. Od 2008 r. pracuję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie. W swojej pracy zawodowej spotykam się z zagadnieniami z zakresu m.in. zamówień publicznych, ochrony danych osobowych, przepisów samorządowych i finansowych.

Pracę łączę z wychowywaniem naszej kochanej Ninki, co – jak każda pracująca mam wie – bywa niełatwe.

Moją niedawno odkrytą pasją jest jogging. To mnie relaksuje, daje czas na pobycie samej ze sobą. Pozwala też spojrzeć na codzienność z dystansu. Jednak najpiękniejsze chwile dla mnie to te, które spędzam z najbliższymi, moją córcią i ukochanym mężem Tomkiem.

Uwielbiamy wspólne podróże, kino, spotkania z przyjaciółmi czy zwykłe wylegiwanie na kanapie. Mam świadomość ilu rozterek potrafi przysporzyć wychowywanie dzieci. Dlatego, aby móc dotrzeć do jak największej liczby rodziców postanowiłam wykorzystać do tego ten blog.

Zapraszam Cię do lektury!