Ukierunkowany na cel

Energiczny choleryk jest zawsze bardziej zainteresowany osiągnięciem celu niż zadowoleniem ludzi. Sukces zawdzięcza samemu sobie, co można traktować równie dobrze jako cechę pozytywną, jak i negatywną. Pewna pani będąc prezesem Klubu Młodych Kobiet postawiła przed grupą niewia- , rygodne cele, dając jednocześnie rok czasu na ich zrealizowanie. Nieustannie motywowała członków grupy, zwłaszcza tych, którzy * się ociągali, żeby wszyscy pracowali w równym tempie. W prze- * widzianym terminie jej klub zdobył najwięcej nagród w całym*, okręgu, ona jednak wyznała: „Nie mam w klubie ani jednego przy» jaciela”. Będąc prezesem Klubu Kobiet w San Bemardino, poprosiłai jedną z kobiet – energicznego choleryka – żeby została przewc dmczącą komitetu. Odpowiedziała mi: „Chętnie podjęłabym się ‘ funkcji, gdyby nie było komitetu. Te kobiety mi przeszkadzają”.
Energiczni cholerycy zawsze pracują lepiej, gdy nikt im nie wchodzi w paradę. Często są samotnikami – nie z wyboru, ale ponieważ trudno z nimi wytrzymać, zwłaszcza słysząc, że hamuje się postęp.

Witam, mam na imię Adela, znajdujesz się na blogu poświęconym edukacji i rozwojowi. Bardzo serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów, mam nadzieję, że dowiesz się tutaj czegoś ciekawego 🙂