Tłumacz przysięgły – czy to praca dla mnie?

Jeśli jesteś młodym człowiekiem i czeka Cię wybór studiów, to z pewnością zastanawiasz się nad tym, jaki zawód chciałbyś pełnić w przyszłości. To bardzo ważne, żeby na studia iść z konkretnym planem.

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się kierunki językowe. Być może zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie. Jedną z często wybieranych profesji jest na przykład tłumacz przysięgły. Czy warto zostać tłumaczem przysięgłym?

Zdecydowanie warto! Cena za pracę tłumacza przysięgłego zaczyna się od 120 zł za stronę tekstu. Niemniej jednak nie każdy może zostać tłumaczem przysięgłym. Trzeba mieć ku temu pewne predyspozycje. Dobry tłumacz przysięgły powinien na przykład posiadać zdolności humanistyczne. Oczywiście korzysta on z pomocy słowników, niemniej jednak musi mieć zapisane niejako w głowie rozliczne konstrukcje gramatyczne oraz tysiące słów. Poza tym, musisz umieć ładnie pisać. Przetłumaczenie tekstu nie oznacza jedynie przelania go na inny język – często przybiera on całkiem inną formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *